Ilūzijas mākslā

Ilūzijas mākslā

Mēs piedāvājam Jums ienirt ilūziju mākslā. Bieži vien, mums visvairāk interesē tieši tas, ko visgrūtāk izprast vai, kas izskatās savādāk nekā īstenībā. Ilūzija ir kā izkropļota jūtu interpretācija, kad realitāte tiek uztverta pilnīgi savādāk, nekā tā ir īstenībā. Kā ir teicis slavenais lietuviešu iluzionists Arvīds Stonis: „ilūzija ir godīgas krāpšanas māksla”. Mēs aicinām bērnus ieslīgt aizraujošajā ilūziju pasaulē un izbaudīt dažādus ilūziju mākslas veidus.

Šīs programmas mērķis ir iepazīstināt bērnus ar ilūziju mākslu, kā arī ļaut pašiem radoši darboties. Programma veicinās bērnu kritisko un loģisko domāšanu. Kopīgās diskusijās uzzināsim, kur ir radusies ilūziju māksla. Bērni iepazīsies ar glezniecības un gleznu ilūziju, optisko ilūziju arhitektūru, ielu mākslu un „bodyart” (ķermeņa apgleznošana”). Tiks paplašināti bērnu mākslas un kultūras apvāršņi – bērni tiks iepazīstināti ar pazīstamiem mākslas darbiem un māksliniekiem.

Pēc informatīvās programmas daļas, bērni veiks radošu uzdevumu. Izmantojot teorētiskās zināšanas, kas iegūtas informatīvā materiāla izklāstījumā, bērni mēģinās paši savām rokām radīt mākslu. Analizējot sniegtos piemērus, bērni radīs anamorfu ilūziju.

Jūs sagaida jautra un krāsaina programma, kura, nevienā mirklī neliks garlaikoties – domāsim, diskutēsim, minēsim un arī veidosim!